Победа и загуба записаха българите, които играят в Испания през миналия уикенд. Емил Стоилов и Константин Костадинов се включиха съответно за Естудиантес и Реал Мадрид в четвъртото ниво на местния баскетбол.

Емил Стоилов постави името си сред реализаторите за Естудиантес при загубата му от Алкала с 84:88 като гост в мач от 11 кръг. Юношата на ЦСКА отбеляза 12 точки, които допълни с 10 борби и 4 асистенции. При стрелбата си той бе 5/9 от средна разстояние и 2/2 от линията за изпълнение на наказателни удари.

Константин Костадинов започна сред титулярите на Реал Мадрид при успеха над Урос Де Ривас със 76:67 у дома. Крилото се отчете с 2 точки, 4 борби и 2 откраднати топки, като бе 1/6 при стрелбата си от средно разстояние за 23 минути.