КАКВО СЕ СЛУЧИ: Рилски спортист спечели за втори пореден път в НБЛ през 2019/2020. В своята “Арена Самоков” отборът на Людмил Хаджисотиров се наложи над Академик Бултекс 99 с 91:68 в мач от 6 кръг в първенството.

И ОЩЕ: Самоковци вече имат в актива си 5 победи и 1 загуба. Пловдивчани пък са с баланс от 2-4, като паднаха за трети път в последните три седмици.

НАЙ-ДОБРИ: Игор Кесар бе много полезен за Рилски спортист и оформи дабъл-дабъл – 18 точки и 10 борби. Брендън Браун добави 17 и 9 асистенции. Евгени Хаджирусев се включи от пейката с 14 точки.

Васил Бачев бе най-добър за Академик Бултекс 99 с 21 точки и 9 борби. Шакир Смит остана със 17 и 6 борби.

ПОВРАТНА ТОЧКА: След равностойното начало, в което Академик Бултекс 99 все пак излезе напред с минималното 19:18, Рилецо се стегна. До почивката чрез Игор Кесар и Екзейвиър Джонсън самоковци взеха нещата в свои ръце за 43:37. Надеждите на гостите се запазиха до началото на последната четвърт, която те стартираха с пасив от 9 точки, най-вече заради Васил Бачев и Шакир Смит. Рилски обаче приключи със съперника след 23:9 в последните 10 минути

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 16 ноември Рилски спортист ще играе с Берое, а два дни по-рано Академик Бултекс 99 ще приеме Черно море Тича.