КАКВО СЕ СЛУЧИ: Академик Бултекс 99 записа втора домакинска победа в НБЛ, след като разгроми гостуващия в зала “СИЛА” Черноморец с 95:68.

ПОВРАТНА ТОЧКА: След колебливо начало, отборът на Асен Николов вдигна темпото и не остави никакви шансове на бургазлии. Разликата растеше, въпреки че домакините играха без контузения си център Обрад Томич, а Тенчо Тенчев бе измъчван от вирус в дните преди срещата, но все пак влезе в игра. Академик Бултекс 99 взе двуцифрен аванс в средата на втория период и се оттегли на почивката при 45:37. През второто полувреме пловдивчани продължиха да диктуват случващото се на терена.

НАЙ-ДОБРИ: В отсъствието на Обрад Томич страхотен мач за Академик Бултекс 99 направи Алекс Лонг, който бе най-резултатен с дабъл-дабъл 22 точки и 14 борби за дабъл-дабъл. Уил Пери добави 18 точки, а Шакир Смит ознаменува повторния си дебют пред пловдивска публика с 16 точки.

За Черноморец с дабъл-дабъл се отличи Георги Кендеров – 17 точки и 11 борби,  Стоян Милчев добави 15 точки, Блейк Рейнолдс – 13.