Станимир Маринов и Кемпер се класираха на 1/16-финалите в турнира за Купата на Франция. Българинът и тимът му изнесоха лекция на Сержи-Понто със 75:46 като гости в мач от 1/32-финалите от турнира.

193-сантиметровият гард започна сред титулярите за Кемпер, като се задържа на паркета 23 минути. Националът завърши със 7 точки, 6 борби и 2 асистенции, като бе 3/4 от средно разстояние и 1/1 от линията за изпълнение на наказателни удари. От неговите съотборници Джими Джимрабайе отбеляза 11 точки.

За домакините Филип Самойлович бе най-резултатен с 16 точки.

Станимир Маринов и компания си свършиха работата още преди голямата почивка, като за едно полувреме нанизаха 44 точки срещу едва 16 за съперника. До края Кемпер не изпусна инициативата и стигна до убедителна победа.

Мачовете от 1/16-финалите за Купата на Франция ще се проведат на 6 ноември.