Николай Стоянов и Крайова стартираха 2019/2020 в Румъния с победа. Българинът дебютира официално за новия си тим в северната ни съседка в драмата срещу Сибиу, приключила благополучно за него след 75:74 у дома.

196-сантиметровият баскетболист се включи от пейката за Крайова, като се задържа на паркета 9 минути. Николай Стоянов записа и първи точки в румънския шампионат, като бе 1/1 от тройката. На сметката си националът остави и 2 откраднaти топки.

Най-резултатен за селекцията на Александър Тодоров бе Портър Троуп със 17 точки.

Айзея Филмор бе над всички за Сибиу с 22 точки и 11 борби.

Домакините бяха по-дейни през по-голямата част от срещата, като в средата на третата четвърт имаха аванс от 11 точки. Сибиу обаче се вдигна на щурм и две минути преди края на мача стигна до равенство за 70:70. Тройка на Ръсел Бърд и два успешни наказателни удара на Тайлър Лейзър донесоха успеха на Крайова с крайното 75:74.

На 21 октомври Николай Стоянов и Крайова ще гостуват на Тимишоара.