Какво се случи: Берое също откри актива си с победи в НБЛ през 2019/2020. Селекцията на Любомир Минчев се справи с Ямбол с 93:82 като гост в последния мач от 2 кръг в мъжкия ни елит.

Най-добри: По капитански Александър Янев даде тон на Берое с 24 точки и 9 борби. Реджър Дауъл добави 15 и 5 асистенции. Иван Лилов се включи от пейката с 13 точки. Остин Прайс и Трей Моузес приключиха с по 11.

Дарин Иванов бе най-резултатен за Ямбол с 19 точки, като бе 5/7 зад дъгата. Георги Сираков отбеляза 13 плюс 8 асистенции. Стейвиън Алън и Петър Вукович останаха с по 12 точки.

Повратна точка: Старозагорци владееха инициативата през по-голямата част от двубоя, като спечелиха първите три части от него и дръпнаха със 71:58 в своя полза. От своя страна ямболии взеха само последната четвърт с 24:22, с което успяха само да намалят пасива си.

И още: Берое приключи с по-добра успеваемост в стрелбата от средно разстояние – 58% срещу 50% за противника. Гостите направиха и повече асистенции – 24 срещу 17 завършващи подавания за Ямбол.

Какво предстои: На 19 октомври Берое ще приеме Спартак Плевен. Ден по-рано Ямбол ще гостува на Левски Лукойл, като срещата ще бъде предавана пряко по БНТ 3 от 19.00 ч.