Черно море Тича допусна първа загуба в подготовката си преди новия сезон. Варненци отстъпиха на Пирот с 61:81 в първия мач от турнира за Купата на Плевен. Това означава, че сърбите са първият финалист в надпреварата и утре от 19.00 ч. ще се изправят срещу победителя от Спартак/Ямбол. "Моряците" пък ще срещнат загубилия от 17.00 ч.

За Черно море Тича най-резултатен днес бе Николай Георгиев с 13 точки. Коча Йовович добави 12. Симеон Илиев приключи с 8 точки.

Душан Филипович бе най-добър за Пирот с 24 точки. Стефан Любенкович се отчете с 22. Борко Джорджевич остана с 12 точки

През първото полувреме двата отбора си размениха по една част, като Черно море Тича водеше с минималното 39:38 на голямата почивка след тройка със сирената на Александър Стойков. Играчите на Пирот се върнаха от съблекалните, готови за обрат и направиха серия от 10-0, за да фиксарат 48:39 в своя полза, като до края не изпуснаха инициативата.

Това бе едва втората контрола на "моряците", които преди няколко дни биха Черноморец у дома със 79:65.