Рики Рубио изведе Испания до победа над Доминиканската република с категоричното 102:70 в контрола, която се игра в Мадрид. Проверката бе последна за селекцията на Серджо Скариоло преди да замине за Китай за световното първенство, което стартира на 31 август.

Рики Рубио навъртя на сметката на “Ла Фурия” 20 точки, 14 от които през първото полувреме, като приключи и с 6 асистенции за 20 минути в игра. Уили Хернангомес добави 13. Марк Гасол се разписа с 12 точки. Хуан Хернангомес се отчете с 11 и 7 борби.

Роналд Робъртс Джуниър бе най-резултатен за Доминиканската република с 11 точки, колкото имаше и Елой Варгас. Еулис Баес остана с 10 точки.

Испанците стартираха мача със серия от 12-0, а на голямата почивка вече водеха с 51:35. След паузата домакините не намалиха оборотите и увеличиха аванса си до 32 точки, осигурявайки си победата.