Евгени Василев ще продължи да носи екипа на Берое и през 2019/2020, обявиха от клуба. За младежкия ни национал това ще бъде четвърти сезон в Стара Загора.

Пред клубния сайт на старозагорци 20-годишният гард заяви, че основната му цел през новия сезон е да запише още повече игрови минути. През последната година той има общо 56 мача с Берое във всички турнири, като записва средно по 2.4 точки.

Новите попълнения в отбора са класни играчи, които ще вдигнат нивото на тима. Ще дам всичко от себе си да се преборя за мястото си на игрището. Имам какво да подобрявам, например в стрелбата, и ще направя необходимото.“, коментира Евгени Василев.

Той сподели, че участието с националния отбор на България до 20 години, който завърши на пето място в Дивизия Б на Европейското първенство, е било полезно.

Имаше силни отбори. Получи се добро първенство. Доволен съм от нашето класиране и от своето участие“, заяви гардът.

Феновете на Берое винаги са били с нас, където и да играем, надявам се винаги да бъде така и да продължаваме да ги радваме. Мечтаем за шампионската титла, но ни чака много работа“, завърши баскетболистът на Берое.