Националният отбор на България за девойки до 18 години допусна трета поредна загуба на европейското първенство, Дивизия Б в Северна Македония. В Скопие тимът на Силвия Пеева претърпя поражение от непобедения отбор на Турция с 54:97 в третия си двубой от група B на турнира.

Ивана Николова бе над всички за България с 19 точки и 7 борби. Константина Какогиани добави 11 и 4 борби.

Фериде Акалан бе най-резултатна за Турция с 19 точки. Салиха Миндирачи, Суде Йълмаз и Мелек Узуноглу нанизаха по 12.

Националките до 18 г. се държаха равностойно на съперника само през първата част, приключила при 18:19 в полза на туркините. До почивката обаче противникът навъртя 27 точки срещу 8 за нашите момичета, с което фиксира 46:26 и оттам връщане нямаше.

Утре (10 юли) от 22.00 ч. България ще излезе срещу другия тим без победа в нашата група Исландия.