Дий Бост и Монако приключиха на второ място във Франция през 2018/2019. Гардът и отборът му отстъпиха на АСВЕЛ след 55:66 като гости в решителния пети мач и загубиха битката за титлата в лига ПРО А след 2-3 победи във финалната серия.

188-сантиметровият гард започна сред титулярите за Монако, като остана на паркета 32 минути. Националът бе сред най-резултатните и се разписа с 13 точки, които допълни с 4 борби, 3 асистенции и 1 открадната топка, като бе 2/4 от средно разстояние и 3/8 от тройката.

За новите шампиони на Франция Миро Билан и Ей Джей Слоутър нанизаха по 11 точки.

За АСВЕЛ това ще бъде злато №19 в лига ПРО А и първо от 2016 г. насам. Тимът ще участва и в Евролигата през следващия сезон.

Домакините си осигуриха успеха след силна трета четвърт, в която реализираха 24 точки срещу едва 6 за Дий Бост и компания и до края не изпуснаха лидерството.