Дий Бост и Монако допуснаха втора поредна загуба във финалите във Франция. Американецът с български паспорт и тимът му отстъпиха на АСВЕЛ с 67:73 като гости и вече изостават с 0-2 победи в серията за златото в лига ПРО А.

188-сантиметровият гард се появи сред титулярите за Монако и остана на паркета 33 минути. Дий Бост се отчете с 4 точки, 6 борби и 9 асистенции, като бе 4/6 от линията за изпълнение на наказателни удари. От неговите съотборници Ерик Бъкнър завърши с 15 точки.

Тео Маледон бе най-резултатен за АСВЕЛ с 12 точки.

В началото на третия период домакините стигнаха до аванс от 19 точки, но Монако се вдигна на щурм и намали до 57:59 през последната четвърт. АСВЕЛ обаче издържа и стигна до победата.

В серията се играе до три победи от пет двубоя. Мач №3 ще бъде на 20 юни, а Монако ще има домакинството в него.