Националният отбор на България за младежи постигна първа победа в контролите си от подготовката за европейското в Португалия. Нашите момчета се справиха с Македония със 77:59 в първата си проверка при визитата си в Скопие.

Николай Михайлов бе много полезен за България и оформи дабъл-дабъл – 18 точки и 15 борби, като бе 10/12 от линията за изпълнение на наказателни удари. Капитанът Цветомир Чернокожев се отчете с 10 и 7 борби. Евгени Василев и Александър Давитков приключиха с по 9 точки.

Лука Стояновски бе най-резултатен за Македония с 16 точки. Валмир Какруки също стигна до двойните показатели – 15 и 13 борби.

След равностойно първо полувреме, “лъвчетата” изнесоха силна трета четвърт, в която навъртяха 27 срещу 11 точки за съперника, за да поведат с 58:39 и до края не изпуснаха инициативата.

Младежките формации на България и Македония ще изиграят още една проверка помежду си.