Какво се случи: Милуоки започна с победа финалите в Източната конференция на НБА. Пред своята публика Бъкс отказаха Торонто със 108:100 и поведоха с 1-0 в третия етап на елиминациите в най-силното първенство в света.

Най-добри: Брук Лопес отбеляза 13 от рекордните за себе си в плейофите за Милуоки 29 точки през последната четвърт. Той овладя и 11 борби, за да оформи дабъл-дабъл. До двойните показатели стигна и Янис Адетокубо – 24 и 14 борби плюс 6 асистенции. Малкълм Брогдън се отчете с 15 точки.

Кауай Ленърд бе най-резултатен за Торонто с 31 точки и 9 борби. Кайл Лаури приключи с 30 и 8 борби. Паскал Сиакам остана с 15 точки и 6 борби.

Повратна точка: Раптърс пропуснаха да отбележат в последните си осем атаки в двубоя, като получиха 32 точки през четвъртия период срещу 17 в своя полза. Освен това, Милуоки направи серия от 10-0 в края, за да сложи точка на спора в мача.

И още: Кауай Ленърд стана 14-тият играч в историята на НБА, отбелязал над 400 точки в първите 13 срещи на тима си в плейофите. Досега в елиминациите той има 413.

Какво предстои: В серията се играе до четири победи от седем двубоя. Мач №2 ще бъде на 18 май.