Какво се случи: Балкан демонстрира характер и хъс, за да запише втора победа в полуфиналите в НБЛ. Пред своята публика в “Арена Ботевград” селекцията на Небойша Видич се разправи с Берое със 110:91, за да изравни за 2-2 в серията от втория кръг на плейофите в мъжкия ни елит.

Най-добри: Седем баскетболисти на Балкан завършиха с двуцифрен точков актив. Микейл Хопкинс поведе колоната с 22 точки, 8 борби и 7 асистенции. Брендън Браун добави 20 и 7 асистенции, като бе 8/8 в стрелбата от средно-далечно разстояние. Павлин Иванов се разписа с 15 точки. Павел Иванов и Ламаркъс Рийд реализираха съответно по 12 и 11 точки.

Конър Франкамп бе най-резултатен за Берое с 15 точки. С по 12 останаха Александър Янев, Джеймс Уайт и Пол Милър.

Първо полувреме: Ударно начало изстреля напред Балкан, който чрез Микейл Хопкинс и Брендън Браун дръпна с 31:18 в края на първата част. През втория период старозагорци се вдигнаха и чрез Александър Янев, Джеймс Уайт и Пол Милър на няколко пъти намалиха пасива си до 4-5 точки. Дуото Браун и Хопкинс обаче даде нов импулс на вицешампионите за 56:47.

Второ полувреме: Надвкарването между двата отбора продължи и след завръщането от съблекалните. Въпреки отсъствието за кратко от паркета на Александър Гаврилович, който стъпи накриво, Балкан държеше лидерството чрез Павел Иванов и след 30 минути на таблото светеше 85:73 в негова полза. През последната четвърт и Мирко Мулалич и Павлин Иванов се включиха добре, а авансът на ботевградчани набъбна до +20.

И още: Домакините в този двубой направиха 36 асистенции срещу 19 за старозагорци. В стрелбата от игра Балкан също нямаше конкуренция - 70% срещу 50% за Берое, включително и 15 срещу 12 тройки.

Какво предстои: Последният финалист в НБЛ ще бъде определен на 16 май. Тогава Балкан ще гостува на Берое в мач №5 от серията, който ще се играе от 19.00 ч. в зала “Общинска” в Стара Загора.