Какво се случи: Макар и без контузения Кевин Дюрант, Голдън Стейт си проправи път към финалите в Западната конференция на НБА. Селекцията на Стив Кър отказа Хюстън със 118:113 като гост и сложи точка на спора в серията след 4-2 победи.

И още: Уориърс си осигуриха място в битката за златото на Запад за рекорден пети пореден път в историята си. Освен това, Голдън Стейт елиминира “ракетите” за четвърти път в пет сезона.

Най-добри: Стеф Къри, който имаше проблеми с лявата ръка, изнесе страхотно второ полувреме, в което навъртя 33 точки, като бе автор и на няколко ключови наказателни удара в самия край. Лидерът на Голдън Стейт имаше 10 точки след три изиграни периода, допълнени от 23 през последната четвърт, като бе 11/11 от фаул линията.

От неговите съотборници Клей Томпсън се разписа с 27 точки, като бе 7/13 от тройката. Андре Игуодала и Кевон Лууни добавиха съответно по 17 и 14.

Джеймс Хардън бе над всички за Хюстън с 35 точки и 8 борби. Крис Пол остана с 27 и 11 борби.

Повратна точка: Минута преди края Джеймс Хардън намали пасива на домакините на 3 точки, но тройка на Клей Томпсън 36.4 секунди преди сирената изстреля Голдън Стейт напред със 110:104.

Какво предстои: Във финала на Запад Голдън Стейт ще се изправи срещу победителя от двойката Денвър/Портланд. Мач №1 ще бъде на 14 май.