Какво се случи: Берое постигна втора поредна победа в полуфиналите на НБЛ. В “Арена Ботевград” отборът на Любо Минчев се наложи над Балкан в трилър след 101:96 като гост и вече води с 2-1 в серията от втория етап на плейофите в мъжкия ни елит.

Най-добри: Конър Франкамп отново поведе колоната на реализаторите за Берое с 24 точки и 5 асистенции. Николай Стоянов добави 16. Тихомир Желев се разписа с 14 точки. Джеймс Уайт приключи с 12 и 7 борби. Станислав Ваклинов остави срещу името си 10 точки и 7 борби.

Брендън Браун бе много полезен за Балкан и оформи дабъл-дабъл – 25 точки и 11 асистенции. Микейл Хопкинс се отчете с 20 и 8 борби. Венцислав Петков остана със 17 точки.

Първо полувреме: Равностойни и интригуващи встъпителни минути вдигнаха градуса в “Арена Ботевград”. Парад на атрактивното нападение пък даде заявка за високорезултатен двубой още след 28:25 в полза на Берое след първата четвърт. Докато стрелбата зад арката се оказа препъникамък за селекцията на Небойша Видич, до края на полувремето мерникът на старозагорци рядко изневеряваше. Резонен бе и авансът, с който гостите се оттеглиха на голямата почивка: 58:47.

Второ полувреме: Веднага след завръщане от съблекалните преднината на беройци набъбна до 17 точки. Въпреки че държаха опонента на двуцифрена дистанция през почти целия трети период, в първите минути на заключителния Балкан се доближи на 78:79. И мачът започна отначало.

7 минути преди сирената таблото светна при 81:81. Микейл Хопкинс, който до момента бе вкарал 20 точки за “зелените”, седна на пейката с пето лично нарушение, но само 120 секунди преди края домакините поведоха с 89:88. Последваха, обаче, 2 минути, в които вицешампионите не успяха да отбележат нито точка. Пети фаул на Гаврилович - другият важен висок човек в селекцията на Видич, утежни допълнително ситуацията на ботевградчани, които така и не успяха да поднесат нов обрат.

Какво предстои: В серията се играе до три победи от пет двубоя. Мач №4 ще бъде на 13 май от 19.00 ч. отново в “Арена Ботевград” и ще бъде предаван пряко по БНТ 3.