Какво се случи: Филаделфия се докопа до седми мач в полуфиналите на Източната конференция в НБА. Пред своята публика Сиксърс се наложиха над Торонто със 112:101 и стигнаха до 3-3 победи в серията от втория етап на плейофите.

Най-добри: Джими Бътлър се развихри за Филаделфия и се разписа с 25 точки и 8 асистенции. Бен Симънс добави 21 и 8 борби. Джоел Ембийд оформи дабъл-дабъл – 17 точки и 12 борби.

Кауай Ленърд бе над всички за Торонто с 29 точки и 12 борби. Паскал Сиакам остана с 21 и 6 борби.

Повратна точка: Водени от Джими Бътлър и Джоел Ембийд Сиксърс дръпнаха с 58:43 след едно полувреме игра. Макар че отстъпиха инициативата на Торонто в последната четвърт, домакините поддържаха аванса си и стигнаха до победа, която ги остави в серията.

Какво предстои: Решителният мач №7 ще бъде на 13 май, а победителят от него ще се изправи срещу Милуоки на финалите.