Какво се случи: Мач №7 ще има и в серията между Портланд и Денвър, след като Трейл Блейзърс се справиха със съперника си със 119:108 у дома. Така те стигнаха до равенство за 3-3 в полуфиналите на Западната конференция в НБА.

Най-добри: Деймиън Лилард даде тон на Портланд с 32 точки, като 17 от тях той отбеляза в третата четвърт. Си Джей Маккалъм го последва с 30 и 6 борби. Родни Хууд се включи от пейката с 25 точки.

Никола Йокич оформи дабъл-дабъл за Денвър с 29 точки и 12 борби плюс 8 асистенции. Джамал Мъри остана с 24 и 10 борби.

Повратна точка: Деймиън Лилард нямаше спиране в този двубой, а негова тройка изстреля Портланд до 106:93. Каквото и да опитаха до края Нъгетс, то така и не бе достатъчно за обрат.

И още: Фаул на Никола Йокич предизвика напрежение между играчите в средата на последната четвърт, но след намесата на двата щаба то бе овладяно. След като разгледаха видео на ситуацията, реферите дадоха по едно техническо на Сет Къри и Зак Колинс от Портланд и на Тори Крейг и Уил Бартън от Денвър.

Какво предстои: Последният сблъсък в тази серия ще бъде на 12 май в Денвър.