КАКВО СЕ СЛУЧИ: 365 дни по-късно Левски Лукойл повтори постигнатото от старта на миналогодишните полуфинални плейофи. Преди точно година, в същата зала “Универсиада” и отново срещу Рилски спортист, столичани взеха аванс от 1-0 в серията. Днес се случи същото. Краен резултат: 83:74.

НАЙ-ДОБРИ: Патрик Рембърт наниза 18 точки за победителите. Калоян Иванов оформи дабъл-дабъл от 15 точки и 14 борби. С 14 точки завърши Божидар Аврамов.

Юджийн Харис отговори с 16 точки за Рилецо, Мирослав Вазов добави 11, а с 10 остана Антъни Гуджино, който днес навършва 33 години.

ПОВРАТНА ТОЧКА: След равностойни и оспорвани встъпителни 20 минути Левски Лукойл взе крехък аванс от 42:41 на голямата почивка. 9 безответни точки след завръщане от съблекалните дадоха глътка спокойствие на “сините”, които за първи път в двубоя регистрираха двуцифрена преднина. Но надбягването продължи, и въпреки че самоковци стопиха пасива си до едва 4 точки, столичани отново поведоха с 64:54. Рилецо се държеше достойно, въпреки проблемите с контузени състезатели, които тормозят селекцията цял сезон, но класата на Левски Лукойл натежаваше все повече. Разликата в четвъртата част скочи до 14 и връщане назад вече нямаше.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 9 май (четвъртък) ще се състои вторият сблъсък от серията, която продължава до три победи в пет мача. Мястото отново е зала “Универсиада”, а часът: 19:00. Срещата ще бъде излъчена и пряко в ефира на БНТ.