КАКВО СЕ СЛУЧИ: Олимпиакос записа 21-вата си победа от началото на сезона в гръцката лига, след като спечели със 76:67 като гост на АЕК в силен мач на Александър Везенков.

НАЙ-ДОБРИ: Българинът наниза 13 точки и овладя 6 борби за 27 минути на паркета в О.А.К.А., на който стъпи като титуляр. Националът бе 5/7 при стрелбата от средна дистанция и 1/3 от тройката.

ПОВРАТНА ТОЧКА: Олимпиакос пречупи опонента си в четвъртата част. След равностойни 30 минути, в които грандът от Пирея игра на приливи и отливи, започна последния период с аванс от 7 точки. Преднината, обаче, бързо набъбна до двуцифрена и остана такава до самия край.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 12 май Везенков и компания приемат Патра в среща от последния кръг на първенството в Гърция.