Какво се случи: Бостън триумфира в първия си мач в плейофите на НБА, макар че той премина под знака на физическата игра. В “ТД Гардън” “келтите” надвиха Индиана с 84:74 и поведоха с 1-0 победи в серията от първия кръг на елиминациите.

Най-добри: Маркъс Морис и Кайри Ървинг оставиха на сметката на Бостън по 20 точки. Джейсън Тейтъм добави 15. Гордън Хейуърд и Ал Хорфорд реализираха по 10 точки, като вторият овладя и 11 борби.

Кори Джоузеф бе най-резултатен за Индиана с 14 точки. Боян Богданович остана с 12.

Повратна точка: Пейсърс имаха аванс от 11 точки през първото полувреме, но Бостън се вдигна на щурм след паузата и направи пълен обрат. Селтикс достигнаха до преднина от 22 точки през последната четвърт.

Какво предстои: В серията се играе до четири победи от седем двубоя. Мач №2 между Бостън и Индиана е на 18 април.