Какво се случи: След осем поредни загуби в плейофите на НБА, Портланд дочака победа. У дома Трейл Блейзърс се наложиха над Оклахома със 104:99 и поведoха с 1-0 в серията от първия кръг на елиминациите в най-силното първенство в света.

Най-добри: Деймиън Лилард завърши с 30 точки за Портланд. Си Джей Маккалъм добави 24 и 6 борби. Енес Кантер се отчете с 20 точки и 18 борби.

Пол Джордж се завърна в игра за Оклахома и навъртя дабъл-дабъл – 26 точки и 10 борби. Ръсел Уестбрук, който контузи десния си глезен, но остана на паркета, се разписа с 24, 10 борби и 10 асистенции.

Повратна точка: След като изоставаха с 19 точки през първото полувреме, Тъндър намалиха до 92:93 2 минути преди края. Деймиън Лилард и Ал-Фарук Амину обаче дадоха спокойствие на Портланд след 98:92.

Какво предстои: В серията се играе до четири победи от седем двубоя. Мач №2 е на 17 април.