КАКВО СЕ СЛУЧИ: Балкан записа трета поредна и общо 16-та победа от началото на сезона в Националната баскетболна лига. Стори го с лекота като гост на Черно море Тича във Варна с 97:76 в мач от 25 кръг на мъжкия ни елит.

НАЙ-ДОБРИ: Най-резултатен за успеха в морската столица бе Мирко Мулалич с 16 точки. По 13 добавиха Микейл Хопкинс, Александър Гаврилович и Димитър Димитров. Ламаркъс Рийд вкара 11. Георги Боянов изигра отличен двубой за селекцията на Галин Стоянов и завърши с дабъл-дабъл от 25 точки и 11 борби. Мартин Коцев го последва със 17, а с 13 точки остана Цветомир Куртев.

ПОВРАТНА ТОЧКА: Силно първо полувреме и разлика от 54:33 в полза на ботевградчани на голямата почивка до голяма степен предреши и изхода на двубоя. Иначе, Балкан доминираше в почти всички фази на играта: 40 борби срещу 32 на съперника, 71% при стребата от средна дистанция срещу едва 53% за „моряците“. „Зелените“ отбелязаха и 11 тройки, докато домакините имаха само 3.

КАКВО ПРЕДСТОИ: На 18 април варненци приемат Берое, а Балкан почива.