КАКВО СЕ СЛУЧИ: Академик Бултекс 99 победи гостуващия Спартак Плевен със 79:66, а след загуба на Рилски спортист от Левски Лукойл с 67:107, пловдивският тим се върна на 4-тото място в класирането в НБЛ.

НАЙ-ДОБРИ: Петима баскетболисти на Академик Бултекс 99 записаха двуцифрен актив, като най-резултатен бе Питър Олисемека с поредния си дабъл-дабъл – 14 точки и 10 борби. Венелин Христов, Васил Бачев и Трой Франклин вкараха по 13, Александър Груев – 12. Иван Лилов наниза 24 точки за Спартак, отбелязвайки 6 от 10-те тройки за плевенчани. Константин Коев вкара 15, Тодор Тодоров – 9.

ПОВРАТНА ТОЧКА: Отборът на Асен Николов изкова победата си още преди почивката, когато натрупа аванс от 19 точки. Домакините действаха организирано в защита и бързо в атака, ограничиха далечната стрелба на съперниците, особено до почивката, и на свой ред вкараха 11 тройки. Гостите излязоха преобразени след почивката и благодарение на пропуснати стрелби на Академик Бултекс 99 стопиха пасива си само до 8 точки в средата на третата четвърт. Две тройки на Виткович и Груев обаче върнаха двуцифрената разлика, която набъбна на 20 точки с две откраднати топки и бързи атаки на Трой Франклин. В последната четвърт пловдивчани просто поддържаха преднината си, която в един момент стигна 23 точки.