Какво се случи: Български дуел ще има в Балканската лига, но в мача за бронзовите медали. Това стана факт, след като Берое загуби от Теута с 68:80 във втория полуфинал от Финалната четворка, който се проведе в зала “Фети Борова” в Тирана.

Най-добри: Берое не може да разчита контузените Николай Стоянов и Джеймс Уайт. В тяхно отсъствие Конър Франкамп отбеляза 26 точки. Тре Когинс добави 16 и 7 борби. Александър Янев приключи с 14 точки и 8 борби.

Си Джей Уилсън бе най-резултатен за Теута с 20 точки и 9 асистенции. Ендрит Хюсенаголи оформи дабъл-дабъл – 15 и 10 борби.

Първо полувреме: След равностойни първи 10 минути и 20:20, Си Джей Уилсън даде тон на Таута, който си осигури аванс от 7 точки на голямата почивка, фиксирайки 45:38.

Второ полувреме: През третия период Станислав Ваклинов, Александър Янев и Тре Когинс изведоха Берое напред с 53:45. Албанският тим обаче отговори чрез Жулиан Хамати, Генти Ласку и Си Джей Уилсън, за да си върне лидерството за 68:61 и до края не го изпусна.

Какво предстои: Утре (7 април) от 17.00 ч. Берое ще излезе срещу Академик Бултекс 99 в мача за 3/4-то място в Балканската лига, а от 19.30 ч. Теута ще играе срещу Блокотехна във финала.