Какво се случи: Александър Везенков и Олимпиакос няма да играят в плейофите на Евролигата, но завършиха участието си през този сезон с успех. Пред своята публика в Пирея българинът и отборът му минаха през Дарушафака с 99:74 в двубой от последния 30 кръг в турнира на богатите.

И още: Гръцкият гранд ще пропусне плейофите в Евролигата за първи път от 2015/2016, като остава девети, макар и с равен баланс с осми Жалгирис - по 15-15, но и с по-лоши показатели в директните двубои. Турците пък приключват 16-ти с 5 победи и 25 загуби.

Най-добри: Александър Везенков се включи от пейката за Олимпиакос, като се задържа на паркета 11 минути. 206-сантиметровото крило остави срещу името си в статистиката 4 точки и 1 борба и бе стопроцентов при стрелбата от средно разстояние – 2/2. От неговите съотборници Найджъл Уилямс-Гос бе най-резултатен с 18 и 6 асистенции.

Берк Демир наниза 12 точки за Дарушафака. Джеръми Еванс остана с 11.

Повратна точка: Домакините наваксаха пасив от 11 точки от първото полувреме. Олимпиакос изигра много силна трета четвърт, в която навъртя 30 срещу 12 точки за съперника, но щурмът му стигна само за почетна победа.