Александър Везенков и Олимпиакос изкараха целия си гняв в Гърция след наложената служебна загуба в предишния кръг. Българинът и отборът му дадоха урок на Паниониос след 101:65 като гости в мач от 20 кръг в първенството на южната ни съседка.

206-сантиметровото крило попадна сред титулярите на Дейвид Блат, като се отблагодари за доверието му. Българският национал се разписа с 10 точки за Олимпиакос, като бе 3/5 в стрелбата си от средно разстояние, 1/3 зад дъгата и 1/1 от линията за изпълнение на наказателни удари.

На сметката си 23-годишният баскетболист остави още 6 борби, 3 асистенции и 1 чадър за 25 минути. Александър Везенков и съотборниците му решиха изхода на двубоя в третата четвърт, в която лимитираха Паниониос до 4 точки, отговаряйки с 20 и оттам всичко бе ясно.

Гостите имаха предимство под двата ринга, като овладяха общо 40 срещу 30 борби за съперника. Олимпиакос показа и по-добра успеваемост зад дъгата – 15/27 срещу 5/23 за Паниониос.

На 1 април Александър Везенков и Олимпиакос ще излязат срещу Ретимно.