Какво се случи: Барселона се доближи на победа от четвъртия Анадолу Ефес в класирането на Евролигата. Каталунците бяха повече от убедителни срещу Гран Канария след 93:64 у дома и вече имат 16 успеха и 11 поражения в актива си.

Най-добри: Кевин Пангос изстреля Барса до триумфа с 19 точки. Крис Сингълтън добави 16. Кайл Курич отбеляза 14 точки.

Ди Джей Строубъри бе най-резултатен бе най-резултатен за Гран Канария с 15 точки. Ориол Паули остана с 13.

Повратна точка: Макар че не изиграха най-доброто си първо полувреме, каталунците се събудиха през третия период и направиха серия от 21-0, което им осигури аванс от 24 точки в началото на последната част и оттам връщане нямаше. Домакините приключиха и с общо 19 тройки от 28 опита зад дъгата.

Какво предстои: На 21 март Барселона ще гостува на Байерн Мюнхен, а Гран Канария ще приеме Олимпиакос на Александър Везенков.