Какво се случи: Бостън спечели за четвърти път в последните си пет мача в НБА. В своята “ТД Гардън” “келтите” се наложиха над Сакраменто със 126:120, което им донесе втора победа над този съперник в рамките на осем дни.

Най-добри: Кайри Ървинг оформи втория си трипъл-дабъл в кариерата, като остави на сметката на Бостън 31 точки, 10 борби и 12 асистенции. Джейлън Браун добави 22. Маркъс Морис реализира 21 точки плюс 13 борби.

Бъди Хийлд бе най-резултатен за Сакраменто с 34 точки и 7 асистенции. Харисън Барнс остана с 20 и 5 борби.

Повратна точка: “Кралете” имаха аванс от 10 точки през третия период, но няколко поредни тройки на Кайри Ървинг и Джейлън Браун върнаха лидерството на Бостън. През последната четвърт преднината на Селтикс достигна до 13 точки, което се оказа достатъчно.