Какво се случи: Пред погледа на генералния мениджър на Хюстън Рокетс Дарил Мори Фенербахче навакса пасив от 13 точки и направи пълен обрат, за да откаже Барселона с 88:82 у дома. Турският гранд остава лидер в класирането на Евролигата с баланс от 22-4, докато испанците са пети с 15 победи и 11 загуби.

И още: Минута след началото на двубоя треньорът на Барселона Светислав Пешич бе изгонен след като получи две технически нарушения. Бившият консултант на националния ни отбор изрази бурно претенциите си заради неотсъден фаул срещу Яка Блажич, а съдиите го наказаха.

Повратна точка: Две минути преди края на мача на таблото бе изписано равенство за 77:77, но Костас Слукас взе нещата в свои ръце. Тройка на Мелих Махмутоглу и два успешни наказателни удара на Николо Мели дадоха аванс на “фенерите” от 6 точки и оттам връщане нямаше.

Най-добри: Костас Слукас не разочарова своя наставник Желко Обрадович и остави на сметката на Фенербахче 22 точки и 11 асистенции. Боби Диксън се отчете с 19. Николо Мели добави 13 точки.

Яка Блажич бе най-резултатен за каталунците с 15 точки. Крис Сингълтън и Анте Томич останаха с по 12.

Какво предстои: На 19 март Фенербахче ще приеме Будучност, а Барселона ще играе срещу Гран Канария.