КАКВО СЕ СЛУЧИ: Олимпиакос катастрофира в Милано като гост на Олимпия при крайното 57:66 в двубой от 26 кръг на Евролигата.

ЖОКEРЪТ: Майк Джеймс почти собственоръчно обезглави гърците с 27 точки, 6 борби и 6 асистенции.

ВЕЗЕНКОВ: Супер мач за нашето момче, въпреки неприятната развръзка за отбора му. Втори пореден мач с двуцифрен актив. 10 точки, борба и 2 откраднати топки в рамките на 15 минути. Повече от него отбелязаха само унеслият се в егоистични действия Найджъл Уилямс-Гос (11) и центърът Никола Милутинов (13), но и двамата с двойно повече игрово време от Везенков.

НЕВИДИМО ЗА СТАТИСТИКАТА: Освен точковия му принос, Александър Везенков бе единственият в състава на “червените”, който успяваше да опази палачът на Олимпиакос тази вечер, Майк Джеймс. Американецът, който бележеше и невъзможни стрелби през целия сблъсък, трепваше и пропускаше цели пет пъти, докато срещу него бе българинът.

НЕЗАСЛУЖЕНО: Въпреки едва 4-те си точки, основният конкурент за минутите на Везенков на паркета, Йоргос Принтезис, получи близо 20 минути в игра, както и доверието на треньора Дейвид Блат в заключителните 90 секунди от срещата.

СПАНУЛИС АУТ: В средата на втората четвърт другата легенда на баскетбола в Атина, Василис Спанулис, седна принудително на пейката. Ветеранът стъпи накриво при опит за пробив към коша, съвсем сам, без съприкосновение с опонент.

ПОВРАТНА ТОЧКА: Олимпиакос превъзмогна слабо начало и пасив от 2:13 до 23:23 в ниско резултатно първо полувреме в столицата на модата. Заключителните 10 минути, обаче, стартираха при нова двуцифрена разлика в полза на Олимпия, а гръцкият гранд вече нямаше нито време, нито сили за обрат.

ПЪТЯТ ДО ПЛЕЙОФИ: Надежда за Везенков и компания да достигнат елиминациите все още има. Но Олимпиакос трябва да спечели поне три от оставащите си четири мача. Предстоят срещи с Байерн Мюнхен, Гран Канария, Жалгирис и Дарушафака.