Какво се случи: Оклахома триумфира за трети път в последните си четири мача в НБА. Пред своята публика в “Чесапийк Енерджи Арена” “гръмотевиците” се наложиха над Бруклин със 108:96, което пък прекъсна серията от четири поредни успеха на “мрежите” в лигата.

Най-добри: Ръсел Уестбрук оформи 130-ти трипъл-дабъл в кариерата си и 26-ти през сезона за Оклахома – 31 точки, 12 борби и 11 асистенции. Пол Джордж добави 25 и 9 борби. Джеръми Грант се отчете с 15 точки и 7 борби.

Спенсър Динуиди бе най-резултатен за Бруклин с 25 точки. Дианджело Ръсел остана с 14 и 7 асистенции.

Повратна точка: След като изоставаха с 10 точки на голямата почивка, Тъндър се стегнаха и направиха пълен обрат през третата четвърт, за да поведат с 80:78. През последната част домакините си осигуриха аванс от 13 точки и оттам връщане нямаше.