Какво се случи: Реал Мадрид си осигури домакинско предимство в плейофите на Евролигата. Селекцията на Пабло Ласо подчини Химки със 100:75 у дома в първия мач от 26 кръг в турнира на богатите. Испанският шампион вече има баланс от 20-6 и заема трето място в класирането, докато руснаците са 13-ти с 9 успеха и 17 поражения.

И още: Капитанът на Реал Фелипе Рейес изравни рекорда на легенда Хуан Карлос Наваро за най-много мачове в Евролигата - 341. 38-годишният испанец, който има зад гърба си 15 сезона с мадридчани, може да постави ново постижение още следващата седмица, а зад него остават играчи като Паулиус Янкунас (314), Никос Зисис (310) и Василис Спанулис (302).

Най-добри: Фабиен Козе се отчете с 22 точки за Реал Мадрид. Руди Фернандес добави 15. Габриел Дек завърши с 12 точки.

Алексей Швед бе най-резултатен за Химки с 21 точки. Малкълм Томас остана с 15 и 7 борби.

Повратна точка: Гостите изоставаха с 5 точки две минути преди края на втората част. но допуснаха серия от 0-8. Факундо Кампацо и Габриел Дек изведоха Реал Мадрид напред с 51:38 на голямата почивка, като до финалната сирена испанците не изпуснаха инициативата.