Какво се случи: Лос Анджелис Лейкърс прекъснаха серия от пет поредни загуби в НБА. “Езерняците” се наложиха над Чикаго със 123:107 като гости, което им донесе успех №31 в лигата през сезона.

Най-добри: Леброн Джеймс изнесе най-резултатния си двубой за Лейкърс от 18 декември 2018 г. насам, като се отчете с 36 точки и 10 борби. Краля бе 15/23 при стрелбата си от игра, включително 2/4 от тройката и 4/5 от линията за изпълнение на наказателни удари.

От неговите съотборници Кентавиус Колдуел-Поуп се включи от пейката с 24 точки, а Кайл Кузма приключи с 21 и 5 борби.

Робин Лопес бе най-резултатен за Чикаго с 20 точки и 7 борби. Ото Портър остана с 19 и 9 борби.

Повратна точка: През последната четвърт водени от Леброн Джеймс и Кайл Кузма Лейкърс заличиха пасив от 14 точки и направиха пълен обрат, за да поведат със 115:101. “Eзерняците” взеха нещата в свои ръце след почивката, като навъртяха 43 срещу 24 точки за съперника.