Какво се случи: Оклахома изкова трета победа в последните си шест мача в НБА, след като подчини Юта с 98:89 като гост. Това бе 41-ви успех през сезона за “гръмотевиците”, чиято визита в Солт Лейк Сити не мина много гладко.

И ощe: Ръсел Уестбрук влезе в словесен спор с фенове на Юта, а след това обясни, че към него са отправени обиди на расова основа. По тази причина гардът на Оклахома бе хванат във видео, в което сипи заплахи по адрес на част от привържениците на съперника. От лагера на Юта обявиха, че ще разследват случилото си.

Най-добри: Въпреки случката, на терена Ръсел Уестбрук си свърши работата и навъртя 23 точки за Тъндър, които допълни с 11 борби и 8 асистенции. Най-резултатен от неговите съотборници бе Денис Шрьодер с 24 точки.

Донован Мичъл завърши с 25 точки за Юта. Ройс О`Нийл остана със 17 и 8 борби.

Повратна точка: Гостите решиха всичко в последната четвърт, в която Ръсел Уестбрук отбеляза няколко поредни коша за серия от 9-1, което изведе тима му до 98:84 и оттам връщане нямаше.