Какво се случи: Балкан приключи участието си във ФИБА Къп. В своята “Арена Ботевград” селекцията на Небойша Видич надви лидера в израелското първенство Апоел Холон с 83:82, но след общ резултат от двата мача в Топ 16 164:167 отпада от турнира.

И още: През този сезон Балкан започна във ФИБА Къп от квалификация, а след това стана победител в първата фаза в своята група с баланс от 4-2. Във втория етап ботевградчани финишираха втори в група J с 3 победи и 3 загуби, като в него играха и срещу шампиона на България Левски Лукойл.

За “зелените” това бе второ поредно участие във втория по сила турнир на международната централа, като през 2017/2018 те отпаднаха още в първия етап, приключвайки с 1 успех и 5 поражения.

Най-добри: Днес за Балкан над всички бе Микейл Хопкинс, който оформи дабъл-дабъл – 20 точки и 15 борби. Александър Гаврилович добави 19 и 8 борби. Брендън Браун остана със 17 точки и 5 асистенции.

Дариън Аткинс бе най-резултатен за Апоел Холон с 20 точки. Гай Пнини и ДеКуан Джоунс отбелязаха по 15.

ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ: Ботевградчани стартираха много силно и чрез Брендън Браун, Ламаркъс Рийд и Александър Гаврилович излязоха напред с 20:9. Израелците обаче реагираха и чрез Гай Пнини, Дариън Аткинс и Ти Джей Клайн намалиха до 23:24 в края на първата част. През втория период устремът на Апоел продължи, което му донесе обрат и преднина от 14 точки. Балкан обаче не се предаде и чрез Брендън Браун и Павлин Иванов намали до 44:50 на голямата почивка.

ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ: Напрежението обхвана и двата отбора през третата четвърт, като това се отрази и на резултатността им, но въпреки това домакините на няколко пъти се доближаваха на 1 точка от Холон, който все пак успя да се измъкне напред с 63:55 чрез Шломо Харуш. Тройка на Павлин Иванов пък остави надежди на Балкан за 58:63. През последната четвърт ситуацията си повтори, но Брендън Браун взе нещата в свои ръце и 3.39 мин. преди края изведе вицешампионите напред със 73:72. "Зелените" продължиха да се борят, а драмата бе пълна, след като Ламаркъс Рийд бе точен за 83:80 19 секунди преди сирената. Рой Хубер пък оформи крайното 82:83 след два успешни наказателни удари и прати Холон на 1/4-финал.