Александър Везенков и Олимпиакос фиксираха 12-та поредна победа в Гърция. Българинът и тимът му надделяха над Лаврио с 81:76 като гости в последния мач от 18 кръг в първенството на южната ни съседка.

206-сантиметровото крило се появи сред титулярите на Олимпиакос, като получи 6 минути в игра. Националът остави срещу името си 3 точки, като бе безпогрешен при единствения си опит за стрелба зад дъгата. От неговите съотборници Йоргос Принтезис се отчете с 18 точки.

Гостите изоставаха с 4 точки на голямата почивка след 40:44, но изчакаха своя момент за обрат. През третата четвърт Олимпиакос навъртя 25 срещу 17 точки за Лаврио и излезе напред с 65:61, като до края не изпусна водачеството повече.

Олимпиакос е с баланс от 17-1, а на 17 март ще се изправи срещу големия си съперник Панатинайкос.