Какво се случи: Финикс прекъсна най-дългата негативна серия в НБА – 18 поредни загуби от Голдън Стейт. “Слънцата” поставиха на колене шампиона в лигата със 115:111 като гости, като триумфираха за първи път срещу този съперник от ноември 2014 г. насам.

Най-добри: Девин Букър бе много полезен за Финикс и оформи дабъл-дабъл – 37 точки и 11 асистенции. Кели Оубре добави 22. Диандре Ейтън се отчете с 18 точки и 9 борби.

Клей Томпсън бе най-резултатен за Голдън Стейт с 28 точки. Кевин Дюрант отбеляза 25 преди да напусне през последната част с травма в глезена. Стеф Къри остана с 18 и 8 асистенции.

Повратна точка: Девин Букър даде импулс на Сънс през последната четвърт, като наниза 14 поредни точки и подпечата успеха на Финикс, който е под №16 в НБА през 2018/2019.