Какво се случи: Анадолу Ефес направи огромна крачка в битката за четвъртото място преди началото на плейофите в Евролигата, като разби на пух и прах с 22 точки разлика Барселона. Краен резултат в Истанбул: 92:70.

И още: Мачът бе директен сблъсък за четвъртата позиция, на която в момента е Анадолу с 16 победи и 9 загуби. Барселона е с място по-назад, с 15 успеха и 10 поражения, но турците имат предимство и в двубоите, които двата отбора изиграха дотук през сезона.

Най-добри: Това бе вечерта на Шейн Ларкин. Гардът помете всичко по пътя си, за да се прибере в съблекалнята с внушителния актив от 37 точки, между които 6 тройки от 8 опита, 100-процентова успеваемост от наказателната линия 7/7 и само една изпусната стрелба от игра от близко и средно разстояние 6/7.

Бившият съотборник на Везенков в Барселона Адриен Морман не показа и капка милост срещу каталунците и ги наказа с дабъл-дабъл от 22 точки и 11 борби за Ефес. За Барса Адам Ханга вкара най-много - 14, но пък бе трагичен от далеч - 0/4 зад дъгата.

Какво предстои: На 14 март Анадолу Ефес гостува на Макаби в Тел Авив - среща, която е крайно необходима на домакините, ако искат да съхранят шансове за класирането си за елиминациите. Барселона пък гостува на Фенербахче на 15 март.