Какво се случи: Макаби Тел Авив остава в битката за плейофите в Евролигата. “Делфините” оцеляха в дуела с Байерн в Мюнхен със 77:70 като гости в мач от 25 кръг в турнира на богатите. Израелският гранд е с баланс от 12-13 и заема девето място в класирането, толкова имат и германците.

Най-добри: Скоти Уилбекин завърши с 19 точки за Макаби Тел Авив. Тарик Блек добави 14 и 7 борби. Майкъл Рол се отчете с 11 точки.

Дерик Уилямс бе най-резултатен за Байерн Мюнхен със 17 точки и 7 борби. Данило Бартел остана с 16 и 6 борби.

Повратна точка: Израелските шампиони водеха през по-голямата част от двубоя, като през третата четвърт авансът им набъбна до двуцифрен. През последния период домакините все пак намалиха пасива си до 2 точки, но Тарик Блек изведе Макаби до победата, оформяйки крайното 77:70.