Какво се случи: Балкан допусна загуба в първия си мач от плейофите във ФИБА Къп. В “Холон Тото Арена” ботевградчани претърпяха поражение от Апоел Холон с 81:85 като гости в среща от Топ 16 на втория по сила турнир, който международната централа организира.

Най-добри: Брендън Браун завърши със 17 точки за Балкан. Микейл Хопкинс и Венцислав Петков добавиха по 11. Александър Гаврилович оформи дабъл-дабъл – 10 точки и 12 борби.

Кори Уолдън бе най-резултатен за Апоел Холон с 20 точки. Ти Джей Клайн се отчете с 19. ДеКуан Джоунс остана с 10 точки.

Повратна точка: Израелците поведоха със 7:2 благодарение на Ти Джей Клайн, Шломо Харуш и Шоун Джоунс, но Балкан отговори чрез Крис Минков, Александър Гаврилович и Брендън Браун, за да обърне до 19:12. Двата отбора стояха равностойно на паркета през втория период, за да фиксират 45:38 за гостите на голямата почивка. През третата четвърт силната игра на българския вицешампион продължи, а Димитър Димитров, Крис Минков и Микейл Хопкинс постави на таблото 61:53 в негова полза.

В началото на последната четвърт авансът на “зелените” набъбна до 12 точки, но Апоел сведе пасива си до 3 точки чрез Кори Уолдън за 72:75. Последва тройка на Микейл Хопкинс за 78:72, както и два далечни снаряда на Ти Джей Клайн и Кори Уолдън за 80:79. Кош на Александър Гаврилович върна лидерството на Балкан за 81:80, а след това Уолдън не трепна на двата пъти от фаул линията за 82:81 за Холон. В последната атака на ботевградчани в двубоя съдиите отсъдиха доста спорен фаул в нападение на Венцислав Петков срещу Уолдън, който наниза и тройка със сирената, за да оформи крайното 85:81.

Какво престои: В този етап на ФИБА Къп се играе до две победи, а при разменени успехи под внимание се взема точковата разлика в двубоите. Реваншът между Балкан и Апоел Холон ще бъде на 12 март от 19.30 ч. в “Арена Ботевград”.