Какво се случи: Балкан записа победа №8 от началото на сезона, след като надделя над Спартак Плевен с 92:58 в мач от 14 кръг от Националната баскетболна лига. Ботевградчани имат и 5 поражения, докато селекцията на Александър Дяковски е с баланс от 6-6.

Най-добри: Петима в състава на Небойша Видич прескочиха двуцифрената бариера в статистиката. Микейл Хопкинс наниза 15 точки за победителите и овладя 6 борби. Здравко Христов го последва с 13, а по 12 всеки вкараха Крис Минков, Павлин Иванов и Брендън Браун.

От другата страна, Денислав Вутев отговори със 17 точки, а Тодор Тодоров допълни с 13. И двамата грабнаха и по 6 борби.

Повратна точка: След равностойни встъпителни 10 минути и крехък аванс от едва точка за домакините (20:19), Балкан се откъсна и още на голямата почивка поведе с 44:31. Второто полувреме пък премина тотално под диктовката на „зелените“, които нанизаха 48 точки, а допуснаха плевенчани да върнат едва 27.

Какво предстои: В 15 кръг Спартак приема Берое на 19 януари от 18:00 часа, а Балкан ще гостува на Ямбол по същото време.