Треньорът на Академик София Георги Давидов имаше от какво да бъде доволен от показаното от играчите си срещу Академик Бултекс 99, макар че имаше и забележки. Момчетата му се бориха, но отстъпиха при визитата си на пловдивчани със 72:85.

"Много съм доволен от моя отбор във втори пореден мач. Поздравявам Академик Бултекс 99. Напълно заслужи победата, игра неговата си игра. Първото полувреме не отворихме добре мача, но имахме тежко пътуване. След като влязоха в двубоя и се нагодиха към залата и съперника, момчетата показаха характер. Това за мен е най-важното в момента – да се борят и раздават докрай. Рано или късно ще започнем да побеждаваме. Поздравявам отбора си за играта след почивката. Имаме добри стрелци от тройката. Всички наши състезатели стрелят добре отдалече. Взеха ни 52 борби, 15 от които в нападение. Това е твърде много", коментира наставникът на Академик София Георги Давидов.