Какво се случи: Серията от два поредни успеха на Дий Бост и Химки в Евролигата бе спряна. Американецът с български паспорт и съотборниците му не успяха срещу Анадолу Ефес след 72:81 като гости в мач от 18 кръг в най-силната клубна надпревара на Стария континент. Руснаците са 11-ти с баланс от 7-11, докато турците са четвърти с 12 победи и 6 загуби.

Най-добри: Националът Дий Бост започна сред титулярите за Химки, като остана на паркета 15 минути. В тях той се разписа с 2 точки, 3 борби и 3 асистенции, като бе 1/1 от средно разстояние. От неговите съотборници Джордан Мики бе най-резултатен с 14 и 9 борби.

Василие Мичич бе над всички за Анадолу Ефес с 16 точки и 8 асистенции. Адриен Моерман, Джеймс Андерсън и Брайънт Дънстън останаха с по 11.

Повратна точка: Домакините овладяха инициативата през втория период, след като направиха серия от 12-0 и до края не изпуснаха лидерството.