Какво се случи: Академик Бултекс 99 мина през продължение, но оцеля след като получи сериозен отпор от младоците на Черно море Тича. Краен резултат във Варна: 93:92, което донесе на пловдивчани четвърти успех в НБЛ през 2018/2019, като те имат и 4 загуби. Варненци пък остават без победа след първия етап в лигата – 0-8.

Най-добри: Дейшон Найт завърши с 23 точки за Академик Бултекс 99, които допълни с 5 асистенции. Васил Бачев добави 16. Никола Вуйович се разписа с 14 точки плюс 12 борби. Младен Виткович приключи 12 и 7 борби.

Пламен Алексиев бе най-резултатен за Черно море Тича с 20 точки и 9 асистенции. Мартин Коцев се отчете с 19 и 8 борби. Мартин Йорданов реализира 15. Георги Боянов оформи дабъл-дабъл – 14 точки и 14 борби.

Повратна точка: Варненци се държаха равностойно на съперника, като минута и половина преди края на редовното време дори поведоха със 76:72. Васил Бачев даде минимален аванс на Академик за 79:78. 19 секунди преди сирената Пламен Алексиев наниза тройка за 81:79, но Дейшон Найт не бе казал последната си дума и спаси кожата на гостите с кош за 81:81, с което прати мача в продължение.

В допълнителните 5 минути селекцията на Дарко Костич взе преднина от 5 точки, но борбените “моряци” се доближиха на точка чрез два успешни наказателни удара на Мартин Коцев. Кош на Никола Вуйович донесе глътка въздух на Академик Бултекс 99 за 93:90. Въпреки че Пламен Алексиев намали за 92:93, пловдивчани измъкнаха успеха.

Какво предстои: На 16 декември Академик Бултекс 99 гостува на Балкан в двубой, който ще бъде предаван пряко по БНТ 3 от 18.00 ч. Ден по-рано Черно море Тича приема Рилски спортист.