Чавдар Костов и Работнички се включиха в демонстративен мач, който бе част от обиколката на играчите от Лигата на семейство Бол в Европа. В Скопие тимът на българина се наложи над американците от JBA със 127:122.

Един от капитаните на националния ни отбор получи малко игрови минути в срещата, а на пейката на неговия Работнички бе помощникът-треньорът Александър Йончевски.

Участие в срещата взе и един от братята на Лонзо Бол – ЛиAнджело. Най-малкият ЛаМело пък остана извън групата на JBA заради контузия.

Домакините започнаха ударно и поведоха с 41:17, но малко преди края американците стигнаха до равенство за 118:118. Работнички обаче не изпусна нещата от контрол и стигна до победата, която сложи край на серията от 12 поредни победи на гостите.

Утре (16 ноември) от 19.30 ч. отборът на JBA ще излезе срещу Академик в столичната зала "Сейнт Джордж".