Какво се случи: Далас изкова втора победа в последните си три мача в НБА, след като се наложи над Оклахома със 111:96 у дома. С това серията на Тъндър от седем поредни успеха в лигата бе спряна.

Най-добри: Новобранецът на Далас Лука Дончич навъртя 22 точки, които допълни с 6 борби и 8 асистенции. Джей Джей Бареа се включи от пейката с 21.

Пол Джордж и Стивън Адамс бяха най-резултатни за Оклахома с по 20 точки, като овладяха и по 13 борби.

Повратна точка: Маверикс си изградиха аванс от 24 точки още преди почивката, като се оттеглиха в съблекалнята при 57:33 след силни изяви на дуото Бареа-Дончич. Последният пък получи травма в коляното, но се завърна в игра през последната четвърт.