Какво се случи: Левски Лукойл записа шестата си поредна победа в Националната баскетболна лига и продължава еднолично да държи върха в класирането след крайното 94:86 като гост на Академик Бултекс 99 в „Колодрума“.

И още: Пловдивчани пък инкасираха четвърто поражение от началото на сезона в мъжкия елит и продължават да са в долната половина на временното подреждане.

Най-добри: Барометърът на шампиона на България и носител на Суперкупата Патрик Рембърт бе отново над всички с 21 точки. Толкова отбеляза и Деян Иванов. С 16 завърши Божидар Аврамов, който подаде и 6 асистенции. С 14 точки и 7 борби остана Христо Захариев.

Капитанът на Академик Бултекс 99 Васил Бачев изигра пореден отличен мач с 27 точки. С 26 го последва Дейшон Найт, а с дабъл-дабъл от 12 и 10 борби приключи Никола Вуйович.

Повратна точка: Домакините профукаха аванс от 5 точки на голямата почивка, която след завръщане от съблекалните увеличиха до 45:38. Кош и два наказателни удара на Деян Иванов, последвани от две точни стрелби на Патрик Рембърт и тройка на Христо Захариев, обаче, заличиха изоставането и изведоха Левски Лукойл напред при 49:48 за по-малко от 4 минути от второто полувреме.

Нататък „сините“ трупаха самочувствие и преднина, която набъбна до двуцифрена още преди да стартира четвъртият период. Пловдивчани се възползваха от спад на концентрацията в редиците на столичани и се доближиха на 6 точки до съперника, но сили за обрат вече нямаше.

Какво предстои: На 18 ноември Левски Лукойл приема носителя на Купа България 2018 – Рилски спортист, който също като „сините“ няма загуба до момента, но е с мач по-малко от опонента. Ден по-рано пловдивчани ще пътуват до Плевен за среща със Спартак.