Какво се случи: Голдън Стейт допусна първата си домакинска загуба през този сезон в НБА. В Оракъл Арена селекцията на Стив Кър отстъпи на Милуоки със 111:134, което е второ поражение за тима през 2018/2019.

И още: Уориърс останаха без лидера си Стеф Къри, който напусна паркета в третата четвърт след като получи травма в адуктора. Гардът на шампионите усети болка, опитвайки се да спре Ерик Бледсоу и макар че остана няколко минути след това на паркета, в крайна сметка не успя да продължи. Той приключи с 10 точки за 26 минути.

Най-добри: Клей Томпсън поведе колоната на реализаторите за Голдън Стейт с 24 точки. Кевин Дюрант добави 17. Куин Кук се отчете с 15 точки.

Ерик Бледсоу бе най-резултатен за Милуоки с 26 точки и 6 асистенции. Янис Адетокубо приключи с 24 и 9 борби.

Повратна точка: Гостите доминираха под двата ринга, като овладяха 46 срещу 38 борби за Голдън Стейт. Освен това, те допуснаха по-малко технически грешки – 12 срещу 18 за Уориърс.